Ładowanie Wydarzenia

Koncert Astrolabe

11 lipca - 19:00 - 20:30

Serdecznie zapraszamy na drugi z cyklu czwartkowych koncertów na skwerku przy budynku GOKiR. 11 lipca na scenie pojawi się Krzysia Górniak z zespołem Astrolabe, początek występu o godz. 19.00.

Astrolabe to muzyczny rejs u wybrzeży Portugalii, łączący polską, słowiańską wrażliwość z portugalską nostalgią fado. Zespół został założony przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę Krzysię Górniak. 6 lat temu szczęśliwy los zaprowadził Rui’a na drugi kraniec Europy, do małej mazurskiej wioski, gdzie zakochał się, założył rodzinę i otworzył restaurację portugalską. Także tutaj, przy płonącym ognisku, poznał Krzysię, która jak co roku żeglowała po mazurskich akwenach. Tej letniej nocy wybrzmiały po raz pierwszy ich wspólne dźwięki i zrodził się pomysł, aby połączyć jazzowe, słowiańskie brzmienie gitary Krzysi z portugalską wrażliwością Rui’a.

Zaprosili do współpracy Macieja Wieżyńskiego, pasjonata gitary andaluzyjskiej i świetną sekcję rytmiczną Michała Jarosa i Marcina Jahra. Tak powstał Astrolabe, a ich pierwsza płyta zawiera zarówno autorskie piosenki, jak i portugalskie klasyki, których nostalgia rezonuje również w polskich duszach. Nazwa zespołu pochodzi od greckiego astrolabon (chwytający gwiazdy). Był to pomiarowy przyrząd astronomiczny używany w nawigacji, służący do wyznaczania położenia ciał niebieskich nad horyzontem, podczas rejsów na morzu. Muzyka Astrolabe jest podróżą w odległe krainy, pełne południowego słońca, miłości, nadziei i radości. Przybywajcie zatem, wstęp wolny.

Udostępnij wydarzenie

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
11 lipca
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

GOKiR Wilkasy
ul. Olsztyńska 54
Wilkasy, warmińsko-mazurskie 11-500 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 797 275 052

Organizator

GOKiR Wilkasy
Telefon:
+48 797 275 052