Ładowanie Wydarzenia

Spotkanie z Katarzyną Enerlich

26 października - 16:00 - 17:30

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku na spotkanie z Katarzyną Enerlich. Porozmawiamy m. in. o najnowszej powieści autorski pt. „Powrót do domu” – kontynuacji opowieści o akuszerce z Sensburga, przedwojennego Mrągowa.

26 października (czwartek), godz. 16.00

Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Mickiewicza 35, Giżycko

O autorce

Katarzyna Enerlich urodziła się w Mrągowie, a studia ukończyła w Olsztynie, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, gdzie studiowała dziennikarstwo. Po ukończeniu studiów wykonywała zawód dziennikarki, pracowała w punkcie informacji turystycznej, zajmowała się promocją miasta, ale była też opiekunką osób starszych.

Gdy zadebiutowała jako pisarka, rzuciła pracę etatową. Obecnie tworzy, prowadzi warsztaty z zakresu jogi i zdrowego stylu życia, a także wytwarzania ekologicznych kosmetyków.

W 1984 roku w magazynie młodzieżowym „Płomyk” ukazał się pierwszy artykuł Katarzyny Enerlich, która pisała wówczas o Mrągowie. Publikowała w „Świecie Młodych” i „Na przełaj”, „Cogito”, „VariArcie” oraz „Bluszczu”.

Katarzyna Enerlich współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, gazetami „Współczesną” i „Olsztyńską” oraz „Dziennikiem Pojezierza”. Zadebiutowała powieścią Prowincja pełna marzeń. Jedno z pierwszych spotkań promocyjnych zorganizowano właśnie w giżyckie bibliotece. To właśnie seria Prowincja… przyniosła jej największą popularność. Autorka publikuje także powieści poza cyklem – m.in. Czas w dom zaklęty czy Rzeka ludzi osobnych. Tytuły są dostępne w księgozbiorze naszej biblioteki.

Spotkanie z autorką realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w 2023 r.”. Wspiera nas Instytut Książki dzięki dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt koordynuje Biblioteka Wojewódzka w Olsztynie.

Udostępnij wydarzenie

  • To wydarzenie minęło.

Szczegóły

Data:
26 października
Godzina:
16:00 - 17:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Mickiewicza 35
Giżycko, warmińsko-mazurskie 11-500 Poland
+ Google Map