Kawiarnia w Wieży Ciśnień

Kontakt

+48 87 428 51 70

E-mail

Adres

ul. Warszawska 37, 11-500 Giżycko

Czynna w sezonie letnim

Wieża Ciśnień w Giżycku to obiekt niezwykły – jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy, a zarazem muzeum i kawiarnia. Na ostatniej kondygnacji mieści się nowoczesny taras widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę miasta oraz otaczających je lasów i jezior.

Poniżej znajduje się przytulna kawiarnia, gdzie przy blasku świec i muzyce delektować możemy się świeżo parzoną kawą i kawałkiem pysznego ciasta. Pokonując kolejne stopnie zwiedzamy muzeum poznając lokalną historię – w Wieży znajduje się ekspozycja dokumentów, zdjęć oraz drobnych przedmiotów obrazujących codzienne życie niegdysiejszych mieszkańców Giżycka i okolic.

Odwiedzających zapraszamy również do mieszczącego się na parterze sklepiku z pamiątkami. Można w nim kupić między innymi Certyfikat zdobycia Wieży Ciśnień, piękne kartki pocztowe oraz inne upominki.

Na taras widokowy można dotrzeć także windą. W przyszłości planowane jest umieszczenie na obiekcie elementów tworzących ścianę wspinaczkową. Wieża Ciśnień znajduje się przy ulicy Warszawskiej 37. Godziny otwarcia: Maj: 10-18, Czerwiec: 10-20, Lipiec: 10-22, Sierpień: 10 -22, Wrzesień: 10-18

Udostępnij ten wpis: